Fun Extreme Canopy

canopy

Nad Višegradom v Dunajskom ohybe,pri zrúcaninách hradu Fellegvár ,na jednom s najmalebnejších miest na Dunaji sa otvorilo prvé Canopy centrum v Madarsku.
Kto si ju vyskúša ten hned pochopí výber miesta .
Na tomto zjazde si každý môže vyskúšať svoju zručnosť a odvahu.Účastníci sa spúšťajú po 11stich stlpoch dole vo výške 15m v lese nad korunami stromov . Štart je od Nagyvillám Vadászcsárdy. Táto reštaurácia sa nachádza 200 m od Višehradského hradu po ceste na hor k bobovej dráhe.

Bobová dráha - Vyšehrad ( Visegrád )

bobova draha

Bobová dráha sa nachádza nad obcou Visegrád ,v krásnej prírodnej scenérii.Je v prevádzke od roku 1991,od roku 2002 sú v prevádzke 2 dráhy.

Letná dráha je tzv. korytová ,druhá dráha, koľajnicová alebo alpská,je v prevádzke počas celého roka. V prípade daždivého počasia a sneženia sú všetky boby vybavené strechou z plexiskla.Zo zákrut strednej časti dráhy sa ponúka nádherný pohľad na blízky hrad,Fellegvár. Boby sú ťahané na najvyší bod dráhy vlekom po úseku 240m,nasleduje samotná jazda s 11 serpentínmi. Počas 700m dlhej trasy sa bob nedá usmerňovať,reguľovatelná je len rýchlosť pomocou brzdovej páky.
Jazda na boboch je fantastický zážitok pre mladých, rodiny, skupiny ale aj pre skôr narodených.

Kurz potápania

palatinuszJazero Palatinus je veľmi oblúbené medzi potápačmi hlavne pre čistotu vody a dobrú viditeľnosť ,7-8 m.
V 12 m hlbke vidno dvojmetrové ryby ,sladkovodné medúzy a šťastnejší potápači môžu objaviť skríše rakov.
Záujemcovia o certifikát si tu môžu spraviť potápačský kurz.